Zapraszamy do kontaktu i odwiedzenia naszej pracowni.

Tel. +48 59 841 36 12

ul. Tuwima 3A/3, Słupsk

Pon - Pt 8:00 - 16:00

Top
Image Alt

Słupski Inkubator Technologiczny

  |    |  Słupski Inkubator Technologiczny

Słupski Inkubator Technologiczny

Uhonorowany nagrodą III stopnia ogólnopolskiego konkursu Budowa Roku 2012 organizowanego przez PZITB. Obiekt, którego inwestorem jest Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego, powstał aby wspierać przedsiębiorczość w rejonie, oferując powierzchnie biurowe i produkcyjne w wysokim standardzie dla firm rozpoczynających i prowadzących działalność gospodarczą. Na dachu budynku zamontowano jedną z największych w Polsce instalację fotowoltaiczną.

Priorytetem dla nas przy pracy nad projektem było czytelne i estetyczne rozplanowanie w tkance obiektu wszystkich funkcji. Budynek otrzymał więc układ osiowy, duże foyer i hol wejściowy z recepcją. Przy głównym wejściu znalazły się funkcje ogólnodostępne, czyli foyer i audytorium konferencyjne. Po lewej i prawej stronie holu zostały zlokalizowane po dwa symetryczne segmenty części biurowo-usługowych. Po wejściu do przestrzeni wspólnej obiektu wchodzimy w gałęzie boczne, a z nich do działów bocznych. Zielone atria są dostępne bezpośrednio z poszczególnych działów i stanową przestrzeń relaksu dla pracowników. Chcieliśmy, aby wspólne dziedzińce sprzyjały integracji użytkowników.

Ponieważ budynek nie ma zurbanizowanego sąsiedztwa, przy pracy nad projektem ważne dla nas było stworzenie iluzji wielkomiejskości. Kompozycja bryły została zaplanowana w taki sposób, aby osoba pracująca w pomieszczeniu biurowym, przykrytym szklaną fasadą, widziała z drugiej strony atrium podobne biuro i miała wrażenie, że pracuje w strefie miejskiej.

PUBLIKACJE:

Świat Architektury II/2012 – Wywiad z Mirosławem Zwolskim   

Kwartalnik Twój Filar III/2013  

 

PROJEKTANCI:

Mirosław Zwolski, Zbigniew Słowiński

LOKALIZACJA:

Słupsk, Portowa

INWESTOR:

Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego